Ilm Täna: 21 ... 26 Homme: 22 ... 27
Allikas: EMHI
Minu kuhuminna.ee
Fotogaleriid
Reede, 17. august 2018
Uudis
Peterburi kunst Kunstihoone galeriides
Jaga Facebookis


Kaks kunstnikku Peterburist – Vladimir Kozin ja Šiškin-Hokusai lõpetavad 2017. aasta näituseprogrammi Kunstihoone galeriides. Nad toovad endaga kaasa meie lähinaabrite loomingule omase „hõrgu komplekti pealtnäha vastuolulistest tunnustest: ühelt poolt terava irooniaga sotsiaalkriitika, teiselt poolt poeetilis-romantilise maailmatunnetuse“ nagu seda iseloomustab näituse kuraator Janno Bergmann.

Ootame Teid näituste „Second Life“ ja „Vene barokk“ avamisele, mis seekord toimub kahes järgus reedel 8. detsembril: algusega kell 18.00 Linnagaleriis (Harju t 13), seejärel kell 18.45 Kunstihoone galeriis (Vabaduse väljak 6)!

Vladimir Kozin (s 1953 Ukrainas) ja Šiškin-Hokusai (s 1969 Peterburis) elavad ja töötavad Peterburis. Nende vanusevahe on 16 aastat, aga avarale slaavi hingele omane dramaatiline, eneseküllane ja hoidev hoiak oma kultuuri suhtes lasevad seda vaevu aimata. Lähimineviku vene avangardi hillitsematu, kohati robustsevõitu ja viimistlemata eneseväljendus, selle musta huumorit koos paatosliku sõnumiga sisaldav emotsioon on püsinud kord vähem, kord rohkem, aga järjekindlalt maailma tähelepanu vaateväljas. Venelaste arvukad ja kokkuhoidvad kogukonnad on end värvikalt sisse seadnud maailma erinevais suurlinnades; Vene Föderatsioonis välja antavatel kunstiauhindadel on rahvusvahelised žüriid, toetajad ja maine.

Nii Kozin kui Šiškin-Hokusai on olnud ülevenemaaliselt väga olulise Kandinsky prize´i nominendid; Kozinit on esitatud Peterburi Sergey Kuryokhini kaasaegse kunsti auhinnale ja Šiškin-Hokusai on viimatinimetatud „Jultumuse ja julguse, õõnestavalt revolutsioonilise tegevuse, suurejoonelise kavatsuse ja selle teostamise oskuslikkuse eest“ välja antava auhinna 2017.a. laureaat. Kahel kunstnikul on ühist veelgi: 2000.a loodud kindla asukohata kunstigalerii PARAZIT asutajaliikme Vladimir Koziniga kõrvuti kuulub sinna 2010. aastast ka Šiškin-Hokusai. Mõlemad on rahvusvaheliselt tegutseva Marina Gisichi galerii kunstnike nimekirjas ja mõlemad kasutavad oma töös „vaest“ materjali – vineeri ja paberit; Kozini loomingu „patendimärgiks“ on lisaks vineerile ka auto sisekummid. Nii Kozini kui Šiškin-Hokusai professionaalne haridus on neile kaasa andnud tugeva ruumitundlikkuse; mõlemad tegelevad raamatutekstidega ja on tuttavad nende illustreerimise loogikaga.

Šiškin-Hokusai eksponeerib Tallinna Kunstihoone galeriis kõrvuti installatsiooniga oma kaheosalist, arvutimängu S.T.A.L.K.E.R./Chernobyli vari dünaamikast inspireeritud, samas maketi seiskunud staatilisusele ehitatud ja 2016.a. valminud videotööd „Radioaktiivne Versailles“; Vladimir Kozini objektid ja ruumiinstallatsioonid peavad muresegusest absurdist kantud dialoogi neile eelnenud kunsti ja praeguse kunstielu konteksti vahel. Edasi loe siit ja siit.

Täname: Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna Kultuuriamet, Veinisõber, Kuu Stuudio, Sadolin.

SA Tallinna Kunstihoone Fond on kaasaegse kunsti asutus, mille näituseprogrammi näeb kolmes galeriis Tallinna keskväljakul – Tallinna Kunstihoones ning samas lähedal asuvates Linnagaleriis ja Kunstihoone galeriis. Tallinna Kunstihoone näitusi paigaldab Valge Kuup.

www.kunstihoone.ee
www.facebook.com/TallinnaKunstihoone/
www.instagram.com/tallinnarthall/

Lisainfo:
Tamara Luuk
37256250197
tamara@kunstihoone.ee
Kommenteeri:
Nimi: E-post:
NB! Nime lisamine on kohustuslik, e-posti lisamine vabatahtlik (jääb nähtavaks teistele)
KontrollkoodLiida pildil
olevad numbrid
Esitleme
Külaliskorter Pärnus - 190 EUR/nädal!
Naudi Eesti suve Pärnus! Rendi luksuslik külaliskorter nädalaks Pärnusse! Hind vaid 170 EUR/nädal juunis, augustis. Hind sisaldab kõike ...
Luksuslikud nahkistmed Sinu autosse!
Paigaldame Sinu auto riidest istmekatete asemele luksusliku nahk-katte. Nahksisustuse saab paigaldada kõikidesse autodesse margist, mudelist ja ...
Sinu toote, teenuse või ürituse reklaamtekst võiks olla siin!
Soovid tutvustada oma toodet, teenust või tulevat üritust? Tee seda siin! Siin, ...
Kuhuminna.ee ootab uudiseid vaba aja sisustamisega seotud teemadel!
Kui sa oled avanud hubase restorani, karmi rockiklubi või sul on toimumas Eesti ...
Uudised
© Kuhuminna.ee 2005 - 2018 Ideed ja ettepanekud on oodatud: tel. +372 56 668 633, e-mail info@kuhuminna.ee
Reklaam Kuhuminna.ee-s | Kuhuminna.ee