Ilm Täna: -12 ... 1 Homme: -13 ... -3
Allikas: EMHI
Minu kuhuminna.ee
Fotogaleriid
Teisipäev, 19. jaanuar 2021
Näitused-messid
Näitus „Anne Veski. Tähelend“
Jaga Facebookis
Telli toimumise meeldetuletus
Tallinn , Pirita tee 56 , Harjumaa

Toimumisaeg:  07.02.2020 - 31.01.2021

Näitus „Anne Veski. Tähelend“ kutsub teid muinasjutulisele tähelennule koos estraadimaailma roosiaia kuningannaga.

Anne Veski hääle tunnevad ära kümned, kui mitte sajad tuhanded raadiot kuulavad inimesed nii Eestis kui ka Venemaal. Ta on kuus korda päevas rõkkama pannud mitmekümnetuhandelise staadionipubliku ning tema stiilsed lavakostüümid tegid temast kunagi moeikooni miljonitele nõukogude naistele.

Näitus annab värvika ülevaate Anne Veski kujunemisest jumaldatud lavatäheks. Staarielu melu ja glamuuri kõrval tuleb juttu ka selle mõrumatest telgitagustest. Kas tähe sünniks on vaja annet või piisab suurest tööst ja õnnelikust juhusest? Igatahes vajab sädelev lavateekond ka toetavaid kaaslasi.

Näitus tutvustab 1980. aastate nõukogude muusikatööstuse tagamaid ja mõju Eesti muusikatööstuse arengule. Uurime, kuidas ja kui palju sai Anne Veski anda välja plaate tollase maailma suurima plaadifirma Melodija egiidi all.

Tähelepanu all on lavaelu juurde vältimatult käivad kostüümid. Eksponeerime staari garderoobi täies hiilguses – teie ees on Tallinna Moemaja moekunstnike poolt Anne Veskile loodud komplektid, aga ka Moskva Suure Teatri ateljees valminud tuhandete naiste unistuste rõivaese – „Hea tuju laulu“ kleit. Esmakordselt saab uudistada staarile austajate poolt tehtud põnevaid kingitusi ja iseäralikke meeneid. Ja loomulikult kõlab muusika!

Meeletu lavakogemusega täht Anne Veski ütleb ise: „Kuidas tähed süttivad? Tööga, kulla sõbrad. Põrandal magatud öödega, külmas bussis kontserdilt kontserdile loksumisega, konservidega hotellitoas. Aga natuke annet peab ka olema.“

Näitus „Anne Veski. Tähelend“ on Maarjamäe lossis avatud kuni 31. jaanuarini 2021.Kuraator: Marion Laev (Eesti Kunstiakadeemia), konsultant Aimar Ventsel (Tartu Ülikool)
Videoklipid: Hindrek "Masa" Maasik, Margit Ossipova
Kujundaja: Kärt Loopalu, Superellips OÜ
Graafiline disain: Pamela Sume ja Valter Jakovski, Ruum 414 OÜ
Täname: Eesti Kultuurkapital, Alexandre Vassiliev foundation

Kommenteeri:
Nimi: E-post:
NB! Nime lisamine on kohustuslik, e-posti lisamine vabatahtlik (jääb nähtavaks teistele)
KontrollkoodLiida pildil
olevad numbrid
Esitleme
Sinu toote, teenuse või ürituse reklaamtekst võiks olla siin!
Soovid tutvustada oma toodet, teenust või tulevat üritust? Tee seda siin! Siin, ...
Kuhuminna.ee ootab uudiseid vaba aja sisustamisega seotud teemadel!
Kui sa oled avanud hubase restorani, karmi rockiklubi või sul on toimumas Eesti ...
Soovitame
KODU JA RAHU – EMMANUEL TUSSORE, ANTON IVANOV, ALEXANDER VASILYEVÜle pika aja oleme Dokfoto Keskuses ühe katuse alla toonud kolme kunstniku tööd, mis ...
Lõpetamata linn
Eesti Arhitektuurimuuseum
Millist Tallinna me tahame ja kuidas me selles kokku lepime? Eesti Arhitektuurimuuseumis 14. jaanuaril avanev näitus uurib, mida peaks Tallinn ...
© Kuhuminna.ee 2005 - 2021 Ideed ja ettepanekud on oodatud: tel. +372 56 668 633, e-mail info@kuhuminna.ee
Reklaam Kuhuminna.ee-s | Kuhuminna.ee