Ilm Täna: 15 ... 20 Homme: 15 ... 19
Allikas: EMHI
Minu kuhuminna.ee
Fotogaleriid
Kolmapäev, 08. juuli 2020
Näitused-messid
JYRI PITKÄNEN JA EVELIINA TALVITIE FOTONÄITUS „PÜÜA MIND”
Jaga Facebookis
Telli toimumise meeldetuletus
Tallinn , Telliskivi 60a , Harjumaa

Toimumisaeg:  13.09.2019 - 17.11.2019
Kell: 12:00

Meie ümber võib märgata erakordsust, millel on tohutu potentsiaal. Sel näitusel kohtate peresid, kelle lähedased suhted on näide sellest, kuidas saada jagu hirmust tundmatu või ebatavalise ees. Erinevused tekitavad ebakindlust, millest saame õppida, unustada juba õpitut ja õppida uuesti, kui vaid nõustume mõistma meile tundmatut, reisima sinna, kus pole varem käinud. Teise inimese puue, nahavärv, sugu ja religioon on tihti vaid midagi, mis on meile lihtsalt veel tundmatu.

Näitus „Püüa mind“ on osa Jyri Pitkäneni ja Eveliina Talvitie projektist „Erilaiset“ („Erinevad“), mis on olnud töös pea neli aastat. Fotod ja tekstid viivad meid erinevatesse riikidesse külla puuetega laste kodudesse, näidates nende igapäevaelu sellisena, nagu see on, ilma haletsuse või kangelaslikkuse vaatevinklita.

Lugude ja piltide põnev põiming toob välja nii erinevusi kui ka ühisjooni, esitades samas ka rea küsi- musi. Kas normist erinev peab kohanema ühiskonnaga või peab ühiskond kohanema erinevustega? Kas erinevusi austav arusaam inimväärikusest võiks olla midagi universaalset, hoolimata erinevatest kultuuridest ja uskumustest?

Jyri Pitkänen (s 1979 Helsingi, Soome) on fotograaf, kujutav kunstnik ja dokumentalist, kes on oma töödes käsitlenud muuseas ühiskonna marginaalrühmi, tarbimisühiskonda, oma peret ning suhtumist religiooni. Pitkänen on olnud ka fotograafiaõpetaja ja arengupeetusega noorte kunstijuhendaja.

Eveliina Talvitie (s 1970 Pori, Soome) on toimetaja ja kirjanik, keda tuntakse tema feministlike teatmeteoste järgi. 2019. aasta kevadel avaldas ta oma esimese romaani. Varem on Talvitie töötanud uudistetoimetajana, telesaatejuhina ja avalike suhete juhina.

Näituse toetajad: Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, SOL, Finesta, Soome Instituut

Dokfoto Keskuse püsitoetajad: Telliskivi Loomelinnak, Taevas Ogilvy, Tikkurila, Clearchannel, Printwise, Ajar Stuudiod

Kommenteeri:
Nimi: E-post:
NB! Nime lisamine on kohustuslik, e-posti lisamine vabatahtlik (jääb nähtavaks teistele)
KontrollkoodLiida pildil
olevad numbrid
Esitleme
Sinu toote, teenuse või ürituse reklaamtekst võiks olla siin!
Soovid tutvustada oma toodet, teenust või tulevat üritust? Tee seda siin! Siin, ...
Kuhuminna.ee ootab uudiseid vaba aja sisustamisega seotud teemadel!
Kui sa oled avanud hubase restorani, karmi rockiklubi või sul on toimumas Eesti ...
Soovitame
Patarei vangla muuseum
Patarei merekindlus
Patarei vangla näituseala "Kommunism on vangla" töötab 2020. aasta hooajal 22.05.-07.06. R-P ja 10.06.-30.09. K-P kell 10-18 (pileteid m ...
„ELAV RUUM: sajand Eesti arhitektuuri”
Eesti Arhitektuurimuuseum
Eesti Arhitektuurimuuseumi püsinäitus tutvustab siinse professionaalse arhitektuuri- ja ruumikultuuri arengut. Eesti arhitektuuri ajatelg ...
Näitus „Anne Veski. Tähelend“Näitus „Anne Veski. Tähelend“ kutsub teid muinasjutulisele tähelennule koos estraadimaailma roosiaia kuningannaga. Anne Veski hääle ...
© Kuhuminna.ee 2005 - 2020 Ideed ja ettepanekud on oodatud: tel. +372 56 668 633, e-mail info@kuhuminna.ee
Reklaam Kuhuminna.ee-s | Kuhuminna.ee