Ilm Täna: 8 ... 18 Homme: 15 ... 20
Allikas: EMHI
Minu kuhuminna.ee
Fotogaleriid
Esmaspäev, 22. aprill 2019
Näitused-messid
Luca Berti — Silma pilk
Jaga Facebookis
Telli toimumise meeldetuletus
Tallinn , Telliskivi 60a , Harjumaa

Toimumisaeg:  28.08.2018 - 04.11.2018
Kell: N-P 12.00-19.00

Koostöös Eesti Vabaõhumuuseumiga näeb Dokfoto Keskuses Taanis elava vabakutselise itaalia fotokunstniku lummavat näitust Eesti portreedest ja maastikest. Luca Berti eripäraks on n-ö vanamoodi pildistamine – töömahukas ja aeglane analoogfotograafia, mille igas lõigus on tunda tegija kohalolekut ja käepuudutust. Oma pildistamisretkedel kasutab Luca Berti raskele statiivile seatud Linhofi kaamerat ja 10×12 cm negatiiviplaate ning sätib inimesed kaadrisse tõsiste nägudega nagu vanasti, mil pilditegemine oli suursündmus.

Luca Berti (1978) alustas küll moefotograafina, kuid leidis peagi oma tõelise kutsumuse suurlinnamelust eemal – maainimeste ja -maastike jäädvustajana. Juba kuuendat aastat tegeleb ta mahuka dokumenteerimisprojektiga „Inimene ja loodus“ (Man and Nature in the Nordic and Baltic Countries), jäädvustades 21. sajandi maaelu Põhjamaades ja Baltikumis, nüüd ka Eestis. Luca Bertil on annet rääkida suurtest teemadest kõnekate portreede ja maastike abil. Teda ei huvita tavapärased turismimarsruudid ega siledad edulood, vaid argielu, veidi nukrapoolne vaade vaikselt hääbuvatele küladele, maaelu teisenemine ning selle peegeldus maastikel ja inimestes. Tema retkedel, lõputuil teelolekuil sünnivad olukorda talletavad omanäolised fotopäevikud.

Projekti on toetanud Eesti Kultuurkapital, Itaalia Suursaatkond, Telliskivi Loomelinnak, Printwise, Taevas Ogilvy ja Heyday Organic, selle teavitustegevusi rahastab EV100 ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital. EV100 kingitusena välja antud kaunis fotoraamat „Ühe itaallase Eesti“ sündis koostöös Saara kirjastusega.

Kommenteeri:
Nimi: E-post:
NB! Nime lisamine on kohustuslik, e-posti lisamine vabatahtlik (jääb nähtavaks teistele)
KontrollkoodLiida pildil
olevad numbrid
Esitleme
Sinu toote, teenuse või ürituse reklaamtekst võiks olla siin!
Soovid tutvustada oma toodet, teenust või tulevat üritust? Tee seda siin! Siin, ...
Kuhuminna.ee ootab uudiseid vaba aja sisustamisega seotud teemadel!
Kui sa oled avanud hubase restorani, karmi rockiklubi või sul on toimumas Eesti ...
Soovitame
Näitus "Liblikatiiva efekt"Energia avastuskeskuse ajutisel näitusel “Liblikatiiva efekt” uurime, millised on liblikate nutikad kohastumused ja kuidas nende tiiva ehitus ...
© Kuhuminna.ee 2005 - 2019 Ideed ja ettepanekud on oodatud: tel. +372 56 668 633, e-mail info@kuhuminna.ee
Reklaam Kuhuminna.ee-s | Kuhuminna.ee