Ilm Täna: 21 ... 26 Homme: 22 ... 27
Allikas: EMHI
Minu kuhuminna.ee
Fotogaleriid
Reede, 17. august 2018
Näitused-messid
Kilogramm autogramme
Jaga Facebookis
Telli toimumise meeldetuletus
VENÜ Poska 15 Tallinn
Tallinn Harjumaa Poska 15

Toimumisaeg:  12.02.2018 - 22.03.2026
Kell: 10.00-16.00

See oli 1967. aastal, olin siis 15-aastane, kui otsustasin hakata kirjateel koguma kuulsate ja mulle sümpaatsete inimeste fotosid koos autogrammidega. Esimese vastuse sain 1. veebruaril 1968 Kuuba peaministrilt Fidel Castrolt.
Mu kogus on üle 600 autogrammi riigijuhtidelt (Nicolas Sarkozy, Jean-Claude Juncker, Kersti Kaljulaid), sportlastelt (Jean-Claude Killy, Tom Okker, Heiki Nabi, Jaan Talts, Baruto), näitlejatelt (Sophia Loren, Gina Lollobrigida, Claudia Cardinale, Eve Kivi, Jüri Järvet), kirjanikelt (Arthur Miller, Astrid Lindgren, Betti Alver, Heljo Mänd), lauljatelt (Caterina Valente, Gisela May, Les Swingle Singers, Frank Sinatra), kunstnikelt (David Alfaro Siqueiros, Jüri Arrak, Ivo Lill, Dolores Hoffmann, Edgar Valter), mitmetelt teadlastelt (Thor Heyerdahl, František B?hounek, Mart Saarma) jt.
Muidugi on palju autogrammidega fotosid ka Eestist (Lennart Meri, Toomas Hendrik Ilves, Arvo Pärt, Eri Klas, Heli Lääts, Georg Ots, Jaak Joala, Anne Veski, Veera Saar, Ita Ever, Elle Kull, Ants Lauter). Mitmed minu kogus esindatud kuulsused on elavate seast lahkunud ja nende autogrammid on haruldusteks muutunud (Marie Under, Lis Hartel, Zarah Leander, René Clair, Georges Simenon, Christiaan Barnard, Golda Meir, Luxemburgi suurhersoginna Charlotte, Norra kuningas Olav V).
Kuna ma täpset aadressi alati ei teadnud, siis ei jõudnudki kõik kirjad kohale, ja ega ka kõik kuulsused, sageli põhimõtteliselt, ei vastanud (näiteks Greta Garbo).

Palju tuli lugeda nende inimeste kohta, kellele tahtsin kirjutada. Valisin ümbrikule ilusad margid, kiri tuli kirjutada ilusa käekirjaga ning oma soov austavalt ja diplomaatiliselt edastada. Kirjutasin eesti, vene ja inglise keeles, aga vastuseid tuli soome, rootsi, prantsuse, saksa, itaalia, hispaania, portugali ja vene keeles. Siis pidin sõnaraamatute abiga vaeva nägema, et kirjade sisust aru saada. Nii tekkiski mul huvi keelte õppimise vastu. 1976.a. lõpetasin TRÜ romaani-germaani filoloogi, inglise keele õpetaja kutsega.
Mõnikord tuli vastus ruttu – nädalaga, vahel tuli pool aastat oodata. Alati tänasin kõiki vastajaid kirja ja/või postkaardiga, sest olin võib-olla ainuke inimene Eestist, kes sellele kuulsusele kirjutas.
Olen oma huvialast rääkinud raadios, televisioonis ja pressis, esinenud koolides õpilastele ja korraldanud näitusi.
Tänapäeval on autogramme kirja teel palju raskem saada. Austajate kirjadega tegelevad agentuurid, kelle teenused on tasulised. Inimesed kaitsevad oma privaatsust, ei vasta huviliste palvetele. Hobist on tulnud äri – autogramme müüakse, ostetakse ja vahetatakse.
Näitus on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale.

MATI VIHMAN

Vaata suuremalt
Kollaaž
Vaata suuremalt
Kollaaž
Vaata suuremalt
Kollaaž
Kommenteeri:
Nimi: E-post:
NB! Nime lisamine on kohustuslik, e-posti lisamine vabatahtlik (jääb nähtavaks teistele)
KontrollkoodLiida pildil
olevad numbrid
Esitleme
Sinu toote, teenuse või ürituse reklaamtekst võiks olla siin!
Soovid tutvustada oma toodet, teenust või tulevat üritust? Tee seda siin! Siin, ...
Kuhuminna.ee ootab uudiseid vaba aja sisustamisega seotud teemadel!
Kui sa oled avanud hubase restorani, karmi rockiklubi või sul on toimumas Eesti ...
Soovitame
Kilogramm autogramme
VENÜ Poska 15 Tallinn
See oli 1967. aastal, olin siis 15-aastane, kui otsustasin hakata kirjateel koguma kuulsate ja mulle sümpaatsete inimeste fotosid koos ...
Näitus Lennusadamas "100 aastat kiilu all. Eesti lugu laevades 1918-2018Mereriigi saatus on vältimatult seotud tema laevadega. Need viisid ära ja tõid tagasi, ...
Näitus "Õitsev (aju)vabadus. Noorte elust ja olust 1990. aastate Eestis"Hugo Treffneri Gümnaasiumi 11. klassi õpilased annavad näitusega aimu, milline on tänapäeva ...
Näitus "Tšehhi moodne arhitektuur – Bohuslav Fuchs"
Eesti Arhitektuurimuuseum
Arhitekt Bohuslav Fuchs (1895–1972) on 20. sajandi tuntumaid Tšehhi arhitekte, kes mängis ...
Näitus "Luther ja Isokon. Teedrajav arhitektuur ja vineermööbel"
Eesti Arhitektuurimuuseum
Näitus toob Tallinnasse Isokoni galerii Londonist. See tähistab omas ajas teedrajavat ...
Rändnäitus „Bioajastu – puidust tulevik“
Rannarootsi keskus ja Uuemõisa mõisapark
16.-18. augustil on Haapsalus avatud ratastel rändnäitus „Bioajastu – puidust tulevik“. Näitus kirjeldab Eesti võimalikku tulevikku, mis ...
© Kuhuminna.ee 2005 - 2018 Ideed ja ettepanekud on oodatud: tel. +372 56 668 633, e-mail info@kuhuminna.ee
Reklaam Kuhuminna.ee-s | Kuhuminna.ee