Ilm Täna: -1 ... 4 Homme: -1 ... 4
Allikas: EMHI
Minu kuhuminna.ee
Fotogaleriid
Teisipäev, 20. november 2018
Hariv-kasulik
Okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu uue püsinäituse avamine
Jaga Facebookis
Telli toimumise meeldetuletus
Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu
Tallinn Harjumaa Toompea 8

Toimumisaeg:  14.07.2018
Kell: 09:00

Pärast pooleaastast renoveerimist avab okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu uue püsinäitusega oma uksed linnarahvale 15 tundi kestva muuseumimaratoniga. Laupäeval, 14. juulil on muuseum erandkorras avatud hommikul kella 9st kuni südaööni. Sel päeval on muuseumipiletid poole hinnaga ja kassas tervitavad külastajaid teiste seas kultuuriminister Indrek Saar, ajaloolane David Vseviov, kunstnik Kaido Ole, luuletaja Doris Kareva ja näitleja Anu Lamp.

AJAKAVA:

9.00–10.00
Pileteid müüb kultuuriminister Indrek Saar

9.30 Lastekoor Ellerhein (õuealal)

10.00–11.00
Pileteid müüb ajaloolane David Vseviov

11.00–12.00
Pileteid müüb kunstnik Kaido Ole

Kontsert: Silver Sepp

Töötoad lastele: Männikoorest laevukeste meisterdamine, okupatsioon ja põgenemine (muuseumi arutelutoas)

12.00–13.00
Pileteid müüb luuletaja Eda Ahi

Ringkäik Vabaduse ja taastamise radadel (60 min)
Ringkäik kulgeb Hirvepargist üle Toompea Vabaduse väljakuni. Ekskursiooni juhib Aive Peil. Ekskursiooniks palume koguneda täpselt kl 12.00 Vabamu õuealale.

13.00–14.00
Töötoad lastele: Vabaduse tuulevurri meisterdamine (muuseumi arutelutoas)

Kontsert: ansambel Regatt

14.00–15.00
Pileteid müüb luuletaja, tõlk ja toimetaja Doris Kareva

15.00–16.00
Töötoad lastele: Protestiplakatite valmistamine, vabaduse taastamine (muuseumi arutelutoas)

16.00–17.00
Etendus: „Kuidas keeta kartulit”, lavastaja Laura Jaanhold, dramaturg Andra Teede/Kaspar Velberg, Jarmo Reha, Ester Kuntu, Fatme Helge Leevald.
Etendus kestab läbi muuseumi kulgedes orienteeruvalt 30 minutit. Huvilistel palume reserveerida endale koht etendusele broneering@vabamu.ee märkides ära osalejate nimed ning etenduse kellaaja. Kogunemine 5 minutit enne etenduse algust piletikassas. Mahutavus: 25 külastajat.

Kontsert: ansambel J.M.K.E (õuealal)

17.00–18.00
Ringkäik Vabaduse ja taastumise radadel, ingliskeelne (60 min)
Ringkäik kulgeb Hirvepargist üle Toompea Vabaduse väljakuni. Ekskursiooniks palume koguneda täpselt kl 17.00 Vabamu õuealale

18.00–19.00
Etendus: „Kuidas keeta kartulit”, lavastaja Laura Jaanhold, dramaturg Andra Teede/Kaspar Velberg, Jarmo Reha, Ester Kuntu, Fatme Helge Leevald
Etendus kestab läbi muuseumi kulgedes orienteeruvalt 30 minutit. Huvilistel palume reserveerida endale koht etendusele broneering@vabamu.ee märkides ära osalejate nimed ning etenduse kellaaja. Kogunemine 5 minutit enne etenduse algust piletikassas. Mahutavus: 25 külastajat.

19.00–20.00
Ringkäik Vabaduse ja taastumise radadel (60 min)
Ringkäik kulgeb Hirvepargist üle Toompea Vabaduse väljakuni. Ekskursiooniks palume koguneda täpselt kl 19.00 Vabamu õuealale

20.00–21.00
Etendus: „Kuidas keeta kartulit”, lavastaja Laura Jaanhold, dramaturg Andra Teede/Kaspar Velberg, Jarmo Reha, Ester Kuntu, Fatme Helge Leevald
Etendus kestab läbi muuseumi kulgedes orienteeruvalt 30 minutit. Huvilistel palume reserveerida endale koht etendusele broneering@vabamu.ee märkides ära osalejate nimed ning etenduse kellaaja. Kogunemine 5 minutit enne etenduse algust piletikassas. Mahutavus: 25 külastajat.

21.00–22.00
Pileteid müüb näitleja ja pedagoog Anu Lamp

22.00–23.00
Pileteid müüb Vabamu näituste juht Sander Jürisson

Etendus: „Kuidas keeta kartulit”, lavastaja Laura Jaanhold, dramaturg Andra Teede/Kaspar Velberg, Jarmo Reha, Ester Kuntu, Fatme Helge Leevald
Etendus kestab läbi muuseumi kulgedes orienteeruvalt 30 minutit. Huvilistel palume reserveerida endale koht etendusele broneering@vabamu.ee märkides ära osalejate nimed ning etenduse kellaaja. Kogunemine 5 minutit enne etenduse algust piletikassas. Mahutavus: 25 külastajat.

Kontsert: meisterjaan (õuealal)

23.00–00.00
Pileteid müüb Vabamu tegevdirektor Merilin Piipuu

Avamismaratoni lõpetamine

Tegevused kogu päeva vältel

Orienteerumismäng „Kümme olulist paika läbi saja aasta”
EV100le pühendatud QR-koodidel põhinev orienteerumismäng, mis sobib nii väikestele kui suurtele aktiivsetele ajaloohuvilistele. Mäng viib seiklusrännakule läbi vanalinna, uurides hoonete lugusid ajaloos. Mäng algab ja lõpeb Vabamus. Mänguks vajaliku info ning hiljem ka auhinnad saad Vabamu piletikassast.
Näituse pääse avamismaratonil on soodushinnaga 5/3 € ning sisaldab ka etenduse külastust.

Avamispäeva kontserdid ja eriüritused tasuta.

Avamismaraton Facebookis: goo.gl/BECcnH
Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu kodulehekülg: https://vabamu.ee/

Kommenteeri:
Nimi: E-post:
NB! Nime lisamine on kohustuslik, e-posti lisamine vabatahtlik (jääb nähtavaks teistele)
KontrollkoodLiida pildil
olevad numbrid
Esitleme
Sinu toote, teenuse või ürituse reklaamtekst võiks olla siin!
Soovid tutvustada oma toodet, teenust või tulevat üritust? Tee seda siin! Siin, ...
Kuhuminna.ee ootab uudiseid vaba aja sisustamisega seotud teemadel!
Kui sa oled avanud hubase restorani, karmi rockiklubi või sul on toimumas Eesti ...
Soovitame
Keraamika õpituba algajatele (1)
Ateljee Skarbel
Keraamika kursus algajatele Jõulud on tulekul ja siin on hea võimalus valmistada kingituseks midagi isikupärast ja toredat. Keraamika pakub ...
© Kuhuminna.ee 2005 - 2018 Ideed ja ettepanekud on oodatud: tel. +372 56 668 633, e-mail info@kuhuminna.ee
Reklaam Kuhuminna.ee-s | Kuhuminna.ee