Ilm Täna: 20 ... 28 Homme: 21 ... 27
Allikas: EMHI
Minu kuhuminna.ee
Fotogaleriid
Reede, 20. juuli 2018
Hariv-kasulik
Linnalooduse laager
Jaga Facebookis
Telli toimumise meeldetuletus
Toimumiskoht:   Eesti Loodusmuuseum
Tallinn , Lai 29a , Harjumaa

Toimumisaeg:  28.08.2017 - 29.08.2017
Kell: 11-18

Eesti loodusmuuseum ja Energia avastuskeskus ootavad 28. ja 29. augustil 9-aastaseid ja vanemaid uudishimulikke lapsi linnalooduse laagrisse. Kahepäevases laagris tehakse tutvust nii tähistaeva kui ka linnalooduse helidega. Uuritakse, miks on Eestis nii palju meteoriidikraatreid ja kust neid leida võib, vaadeldakse planetaariumis tähistaevast, proovitakse kätt trummimängus ning seigeldakse Pääsküla rabas.

Linnalooduse laagrist saab osa võtta nii ühel kui ka kahel päeval. Ühe laagripäeva osalustasu on 20 eurot (hind sisaldab sooja lõunasööki), kaks laagripäeva maksab 40 eurot. Neile, kes lõunasööki ei soovi, on ühe laagripäeva hind 17 eurot ja kahe laagripäeva hind 34 eurot (kaasa võetud lõunasööki saab süüa avastuskeskuses või loodusmuuseumis).

Laagris osalemiseks või lisainfo saamiseks palume saata e-kiri aadressile kadi.maldur@loodusmuuseum.ee. Laagrikohtade arv on piiratud, seega soovitame koha tagamiseks varakult registreeruda.


Linnalooduse laagri kava:

28. august: Tähistaevas

Kell 11–14: Tutvume Eesti Loodusmuuseumis meteoriidikraatritega. Kas teadsid, et Eesti on meteoriidikraatrite arvult maailmas esimene? Räägime, kuidas meteoriidikraatreid otsida ja määrata, võrdleme eri kivimeid ja otsime nende seast päris meteoriiditükke. Peale selle arutleme meteoriitide ja evolutsiooni üle – kuidas tänu meteoriitidele tekkis inimene? Ning muidugi ei saa me üle ega ümber ka dinosaurustest!

Kell 14–15: Lõuna

Kell 15–18: Energia avastuskeskus lükkab pärastlõunal käima ühe lõbusa suvise teadusteatri etenduse, kus õpime valmistama kiirmeetodil jäätist ja jäälilli ning mängime auruga. Seejärel uurime avastuskeskuse planetaariumis suvist tähistaevast ja vaatame muu hulgas lähemalt, kui suur on meile teadaolev suurim täht võrreldes Maaga.

29. august: Linnalooduse helid

Kell 11–14: Teist päeva alustame Energia avastuskeskuses helide õpitoaga, kus saame aimu heli tekkimisest, tekitamisest ja helitugevuse mõõtmisest. Helitugevuse uuringut teeme iga ilmaga kasvõi natukene ka õues! Seejärel proovime ehtsa trummari juhendamisel trummi mängimist ning lõpetuseks vaatame ära ühe eriti särtsaka välguetenduse.

Kell 14–15: Lõuna

Kell 15–18: Päeva teises pooles suundume bussiga läbi linnadžungli Pääsküla rabasse. Rabavaikuses kuulame looduse helisid ja püüame laulu järgi linnuliike ära arvata. Kõnnime mööda laudrada, uurime turbaaukusid ja teeme tutvust rabataimedega. Heidame pilgu ka kobraste tegevusjälgedele. Matka lõpus ronime vaatetorni otsa ja vaatame, kuidas mets tulekahjust taastub. Kasetuka allikate juures teeme enne kojuminekut viimase värskenduspeatuse.

Kommenteeri:
Nimi: E-post:
NB! Nime lisamine on kohustuslik, e-posti lisamine vabatahtlik (jääb nähtavaks teistele)
KontrollkoodLiida pildil
olevad numbrid
Esitleme
Sinu toote, teenuse või ürituse reklaamtekst võiks olla siin!
Soovid tutvustada oma toodet, teenust või tulevat üritust? Tee seda siin! Siin, ...
Kuhuminna.ee ootab uudiseid vaba aja sisustamisega seotud teemadel!
Kui sa oled avanud hubase restorani, karmi rockiklubi või sul on toimumas Eesti ...
Soovitame
Keraamika õpituba algajatele (1)
Ateljee Skarbel
Keraamika kursus algajatele Jõulud on tulekul ja siin on hea võimalus valmistada kingituseks midagi isikupärast ja toredat. Keraamika pakub ...
© Kuhuminna.ee 2005 - 2018 Ideed ja ettepanekud on oodatud: tel. +372 56 668 633, e-mail info@kuhuminna.ee
Reklaam Kuhuminna.ee-s | Kuhuminna.ee